Skłonności

- Ja ciągle narzekam?

- Tak Krzysztof, bez ustanku, przystanku. Wciąż i na wszystko

Kobiety mają straszną skłonność do przesady. Spójrzmy na operacje plastyczne. Zaczyna się od drobnej korekty a kończy na całkowitej demolce. I w dodatku nie można mówić, że strasznie wygląda bo urażę uczucia. Przesadzają z makijażem, opalaniem, plotkowaniem. A zwłaszcza z pouczaniem mężów, którzy do pouczania stworzeni nie zostali, lecz do pouczania przecież.

- Przesadzasz Kochanie

- Narzekasz od rana do wieczora. A najbardziej narzekasz, że ludzie ciągle narzekają

Ot wymyśliła. To chyba żart miał być. Żem się ubawił przednie. Gierki słowne sobie robi, naigrywania.

- Bo narzekają na byle co. Co za ludzie, tak ciągle narzekać. Przecież to...

Patrzy na mnie i w czoło się puka. Kultura taka. A mnie kultury uczy, poucza przy byle okazji. A sama puka, w czoło stuka. Tylko echo idzie. I dalej narzeka, że ja narzekam, że ludzie narzekają. Ględzi bez końca, przesadzić musi, się zapędzić

- A jak już przed telewizorem siądziesz, to gęba ci się nie zamyka. Żebyś ty ze mną tak często rozmawiał, jak z tym pudełkiem. I samo narzekanie tylko słychać.

- Ty różnicy nie widzisz między narzekaniem a konstruktywną krytyką

Jak pieprzą trzy po trzy w telewizorze to jak spokój zachować? Skoro film nudny to wychwalać? Jeśli fałszują na scenie, klaskać? A nudny, a fałszują, a pieprzą.

- Narzekasz, że za mało rozrywki w telewizji a na drugi dzień, że za dużo. Byle narzekać

- Przesadzasz

- Obiad też zawsze jakiś nie taki...

- Zawsze chwalę

- Tak, ale twoje miny i sapnięcia mówią więcej od słów. Grzebiesz widelcem, stękasz, jęczysz. A jakie widelce teraz produkują niedobre, na zębach oszczędzają. A to talerze za płaskie. Wszystko złe tylko ty genialny.

I bądź człowieku szczery. Kłamać mam? Ona nie narzeka niby? Więcej ode mnie narzeka, mamrocze. Na mnie zwłaszcza. Specjalizację zrobiła.

- Buty kupiłeś, nie dobre

- Bo ciasne

- To wymień a nie marudź mi o tym cały dzień

- Wymienię. Na pewno oddam złodziejom, ale ta organizacja zwrotów to jakaś masakra. Kto to wymyślił. Skomplikowane specjalnie...

- No i znowu narzekanie

- Ocena. Ogląd obiektywny procedur reklamacyjnych. Ty w szkole co dzieciom stawiasz, jak to się nazywa? Narzekania czy oceny?

- Porównanie godne twego intelektu

Obraziła mnie? Nie, to pochwała chyba. Wszystko ma mi się podobać? Jak sukienki mierzy i do oceniania woła, to wszystkie chwałę. I to też źle.

- Meczu nawet nie oglądniesz bez narzekania. Nawet, jak wygrają, to narzekasz, że lepiej mogli, wyżej. Na pracę narzekasz i na urlop narzekasz. Zwłaszcza, jak na kanapę się uwalisz to zaczynasz nadawać. Ta kanapa to jakieś zagłębie twoje z największymi narzekań pokładami.

- Bo twarda ta kanapa. Kiedyś robili miękkie, takie dla ludzi. A teraz to...

- Krzysztof!

- No co? Czy ja coś mówię?

Skłonności do przesady chorobliwe. Do perfekcji doprowadzona umiejętność. Strach głębszy oddech wziąć bo zaraz opiernicza, że wzdycham na wszystko.

- Jedź lepiej paliwo zatankuj, bo rezerwa się trzeci dzień świeci

- Nie tankuję bo paliwo chrzczone. Muszę do innego miasta jechać, bo oszukują złodzieje. Zresztą śniegu nawaliło, nie wyjadę

- To odśnież

I co? Nie przesadza? Po jasną cholerę odśnieżać, skoro jutro znowu napada? Gdzie sens? Gdzie logika?

- Łopata się giba. Takie teraz robią badziewie

- To idź kup lepszą. Od tygodnia mi trujesz o tej łopacie. Czy ja ci opowiadam o swoich problemach?

- A jakie Ty problemy możesz mieć. A łopaty nie potrafią porządnej zrobić, wyprodukować skrzętnie. I jeszcze jakie drogie są, rozrzutne. Najlepiej to co chwilę nową kupować tak? Ot wymyśliła.

- Krzysztof!

- Ty mi nie Krzysztofuj. Wiesz, że nie lubię tego imienia. Nie mogli mi normalnego imienia dać? Kto takie imię daję? Spytać wypadało...

- Ja już nie mogę tego słuchać. Idę do domku w ogrodzie

- A co Ty tam zimą chcesz robić? Kiedyś to te zimy jakieś normalne były, ale teraz...

- Idę bo zwariuję od tego ciągłego narzekania. Przesadzę kilka roślinek z parapetu w większe doniczki

- A nie mówiłem?

- Co?

- Że Wy kobiety macie skłonności do przesadzania

Skłonności
Udostępnij